Opieka nad pisklętami

Opieka nad pisklętami

Potrzebują ciepła od matki i coraz częstszych posiłków. Moje kanarki miały wtedy w klatce swoje nasiona ale najwięcej korzystały oczywiście z pasty jajecznej i później z biszkopta. I tutaj znowu samiec wykazywał się niezwykłą pomocą.

Samiczka miała na głowie głównie wysiadywanie a samiec dbał o ich dożywienie. Jak szczęśliwa matka szła się posilić to samiec od razu przychodził, żeby nakarmić dzieci. Tak samo jak ona siedziała w gnieździe, przychodził aby ją dokarmić. Niestety są też rodzice, którzy wolą się wtedy zajmować swoimi sprawami albo samica jest zmęczona i „usypia” w gnieździe. Powinna ogrzewać dzieci ale nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, kiedy będzie siedziała na nich cały dzień.

Dzieci przecież potrzebują coraz więcej jedzenia i samica powinna je karmić albo chociaż dać taką możliwość ojcu. Poza tym jej samej dobrze zrobi, kilka razy dziennie zejść z dzieci. Około 18 dnia pisklęta wychodzą już z gniazda ale jeżeli, któreś ma na to ochotę wcześniej to nie powinno przebywać poza nim dłużej niż kilkanaście minut bo zmarznię i będzie głodny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *